NEW!Forum Amazon | Amazon E-Ticaret Kullanıcıları Platformu Hemen Git
Haberler

İngiltere internetten koronavirüs antikor testi satacak

1 Mins read

İngiltere, ilk olarak koronavirüse karşı tedbirler almak yerine virüsün ülke içerisinde yayılmasını sağlayarak sosyal bağışıklık kazanma kararı almıştı. Yapılan yeni araştırmalarla birlikte bu karardan geri adım atıldı ve koronavirüsün yayılması önlenmeye çalışıyor. Bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı.

İngiltere, koronavirüse bağışıklığı olan kişileri tespit etmek için yaklaşık 3.5 milyon adet antikor testi satın aldı. Testin doğruluğu konusunda laboratuvar ortamında kontroller yapılacak. Tahminlere göre bu hafta sonu önce sağlık çalışanlarına test uygulanacak ardından testler internetten herkes için satışa sunulacak. Amazon ve Boots e-ticaret sitelerinde satılacak antikor testleri evde kolaylıkla uygulanabilecek.

İlginizi ÇekebilirTürkiye’de karantina uygulanırsa/uygulanmazsa kaç kişiye koronavirüs bulaşacak? (Araştırma)

Dünyadaki koronavirüs testleri Antikor testi ve Antijen testi olarak iki farklı yapıda uygulanıyor. Türkiye’de ve pek çok ülkede antijen testi yapılıyor. Antijen testleri vücutta koronavirüse olup olmadığı konusunda anlık bilgi veriyor. Antikor testi ise vücudun koronavirüse karşı bağışıklığa sahip olup olmadığı bilgisini veriyor. Antijen testleri hastane ve laboratuvar ortamında yapılırken antikor testleri evde kolaylıkla yapılabiliyor. Antikor testi, koronavirüse bağışıklığı olan kişilerin okula ve işe erkenden dönmesini sağlayabilir.

İngiltere’de satışa sunulacak antikor koronavirüs testi ise evde kolaylıkla yapılabiliyor. Testi uygulamak için parmağınızdan biraz kan almak ve sonucun belli olması için 15 dakika beklemek yeterli oluyor.

Testin önümüzdeki günlerde satışa sunulacağı duyuruldu. Fiyatı henüz belli değil. SureScreen isimli şirket, test maliyetinin 6 Pound (yaklaşık 45 TL) olduğunu ifade etmişti. Testin en fazla 10 Pound’a satılması bekleniyor.

 

_blank
Related posts
Haberler

Lassen: Türkiye e-ticarette en hızlı büyüyen 5 ülkeden biri olacak

Lassen, “Statista verileri, Türkiye’nin 2018-2022 arasında yıllık yüzde 12 bileşik büyüme oranıyla e-ticarette en hızlı büyüyen 5 ülke arasında yer alacağını gösteriyor”…
Haberler

Amazon, Hindistan'da Online Yemek Dağıtım İşine Başladı

Geçtiğimiz aylarda Amazon’un Hindistan’da gıda dağıtım işine başlayacağı haberini sizlerle paylaşmıştık. Yapılan açıklamalara göre Amazon, Hindistan’ın belirli bölgelerinde gıda dağıtım operasyonlarını başlattı….
Haberler

Piyasalardaki yükselişin sebebi merkez bankaları

ABD ve Avrupa piyasaları korona virüsün etkilerinden yükselerek kurtulmayı hedefliyor. Bununla beraber İspanya’da Salı günü tekrar artan ölüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir