NEW!Forum Amazon | Amazon E-Ticaret Kullanıcıları Platformu Hemen Git
Haberler

Amazon, korona nedeniyle işini kaybedenleri işe alacak

1 Mins read

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünya genelinde 14 binden fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgını nedeniyle, alışverişlerde büyük bir artış yaşandı.

Karantina ve ürün kıtlığı korkusuyla marketlere akın eden insanlar, raflarda aradıklarını bulamayınca internete yöneliyor.

İnternet üzerinden siparişlerin yoğun bir şekilde verildiği Amazon’da ise bazı stoklar tamamen tükendi ve şirket birçok siparişi zamanında teslim edemedi.

YENİ ALINACAK 100 BİN İŞÇİ, İŞİNİ KAYBEDENLER ARASINDAN SEÇİLECEK

Geçtiğimiz günlerde Amazon, artan sipariş yoğunluğuyla baş edebilmek için 100 bin depo ve teslimat işçisini işe alacağını duyurmuştu. Amazon CEO’su Jeff Bezos, bu işçilerin koronavirüs nedeniyle kapatılan bar ve restoranlardan seçileceğini açıkladı.

Bezos, işini kaybeden işçilerin bar ve restoranlar açılana kadar Amazon’da çalışabileceğini duyurdu.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, uzun süre gündemi meşgul edecek gibi görünüyor. Bu nedenle işini kaybeden işçilerin, aylarca Amazon’da çalışabileceği belirtiliyor.

_blank
Related posts
Haberler

Lassen: Türkiye e-ticarette en hızlı büyüyen 5 ülkeden biri olacak

Lassen, “Statista verileri, Türkiye’nin 2018-2022 arasında yıllık yüzde 12 bileşik büyüme oranıyla e-ticarette en hızlı büyüyen 5 ülke arasında yer alacağını gösteriyor”…
Haberler

Amazon, Hindistan'da Online Yemek Dağıtım İşine Başladı

Geçtiğimiz aylarda Amazon’un Hindistan’da gıda dağıtım işine başlayacağı haberini sizlerle paylaşmıştık. Yapılan açıklamalara göre Amazon, Hindistan’ın belirli bölgelerinde gıda dağıtım operasyonlarını başlattı….
Haberler

Piyasalardaki yükselişin sebebi merkez bankaları

ABD ve Avrupa piyasaları korona virüsün etkilerinden yükselerek kurtulmayı hedefliyor. Bununla beraber İspanya’da Salı günü tekrar artan ölüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir